Menu

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy

blog przewodnicki

Na Stalowej smacznie zjesz

kasiachudynska

Czy to kuchnia mojej babci? Nie, to nowe miejsce na kulturalno - kulinarnej mapie Pragi! Na Stalowej 1 od półtorej tygodnia działa bar, w którym bardzo smacznie zjesz!

Doskonale wypełnia lukę gastronomiczną. Restauracyjne funkcje spełnia w okolicy jedynie dawny bar mleczny, zwany wśród moich znajomych barem Jezus, mieszczący się na dalszym odcinku Stalowej, gdzie obraz Jezu Ufam Tonie wisi naprzeciw egzotycznych reprodukcji Gauguina. Oczywiście jest także Cafe Melon i Winowajca na Inżynierskiej, gdzie także można coś przekąsić.

Pomieszczenie nie jest duże, ale ma wyjątkową atmosferę. Wystrój częściowo w oldscholowych niebiesko - zielonych kafelkach, za barem babciowe komódki, w garnkach pyszności. W całym pomieszczeniu dominuje jeden wielki stół obstawiony krzesłami. Jesz przy nim razem z pozostałymi gośćmi, więc nie musisz sprawdzać komórki ani wgapiac się w gazetę - można pogadać z nimi lub sympatyczną właścicielką Natalią. To ciekawe rozwiązanie zostało podpatrzone w jednym z moskiewskich barów. Za design oryginalnego żyrandolu odpowiada Anna Czarnota, artystka, która niedaleko ma swoją pracownię.

W menu między innymi barszcz czerwony po rosyjsku, kanapka z karkówką (danie dobrze znane lokalesom). Ja testowałam kaszę kus kus z warzywami, herbatę z imbirem i na deser drożdżówkę z konfiturami figowymi. Wszystko pycha. Ceny bardzo przystępne.

W tym miejscu przed wojną znajdował się ponoć Bar Setka. Jednak na Stalowej 1 alkoholu póki co nie dostaniemy. Może to i dobrze, w końcu obok jest sklep monopolowy a i klubów gdzie można się raczyć nie brakuje. Zgłodniali klabersi mogą za to liczyć na to, że knajpka będzie otwarta do późnych godzin nocnych.

© Alternatywne Zwiedzanie Warszawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci