Menu

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy

blog przewodnicki

Praskie klatki schodowe

kasiachudynska

*Praskie Ścieżki* - nowy cykl praskich spacerów!

Sen Pszczoły i Warsoff zapraszają na alternatywne zwiedzanie Pragi, połączone z eventami dotyczącymi historii i obyczajów dzielnicy. To m.in. spotkania z artystami działającymi w praskiej przestrzeni oraz ich sztuką. Po każdym spacerze odbędą się warsztaty, dyskusje lub pokazy filmów na temat Pragi.

Praskie Ścieżki to cykl imprez, a pierwsza odbędzie się już 29 lipca:
...
Program spotkania:
Praskie klatki schodowe + warsztat sitodruku

Penetrujemy praskie klatki schodowe, które więcej powiedzą nam o świetności przedwojennych kamienic niż ich ogołocone fasady. Praskie klatki kryją w sobie prawdziwe perełki: rubaszne aniołki wymalowane na plafonach, kapliczki z czasów okupacji, secesyjne ornamenty na drzwiach i bramach, kafle z wiejskimi pejzażami. Zobaczymy też, do której klatki schodowej młode pary przychodzą na sesje zdjęciowe. Wycieczkę poprowadzi Katarzyna Chudyńska, przewodniczka miejska, specjalizująca się w alternatywnym zwiedzaniu Warszawy, nr legitymacji 1449. Więcej info: warsoff@blox.pl

Po wycieczce na podwórku Snu Pszczoły odbędzie się warsztat sitodruku, który poprowadzi artystka Agnieszka Stanasiuk, znana także jako Aga z Brwiami – agabrwi.blogspot.com. Podczas warsztatu będzie można własnoręcznie wykonać nadruk ze specjalnie przygotowanymi wzorami prasko – warszawskimi (kapliczki, praskie aniołki, syrenka – godzilla, koto – szczur). Na potrzeby warsztatu należy zabrać ze sobą koszulkę bez wzoru w jasnym kolorze. Istnieje także możliwość nabycia koszulki lub bawełnianej torby pod nadruk na miejscu.


Kiedy: 29. 07 (piątek) godz. 18.00
Gdzie: Sen Pszczoły
Spacer: 18.00 – 20.00.
Warsztat: 20.00 – 21.30
Bilet: 25 zł ( cena spaceru i warsztatu)


Można także wziąć udział w samym spacerze lub samym warsztacie – bilet 12 zł.
Konieczne zapisy: warsoff@gmail.com


© Alternatywne Zwiedzanie Warszawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci