Menu

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy

blog przewodnicki

Muzeum Społeczne na Muranowie

kasiachudynska

Muzeum Społeczne to rewelacyjny pomysł Krzysztofa Żwirblisa na integrowanie i prezentowanie lokalnych społeczności. To połączenie projekcji filmu o mieszkańcach danej ulicy lub dzielnicy, wycieczka po ciekawych miejscach (łącznie z mieszkaniami), jednodniowa wystawa przedmiotów wypożyczonych od sąsiadów, koncert itd.

Po Mariensztacie, ( tu video relacja http://www.youtube.com/watch?v=UsbO5AKmM8c) oraz ul. Skaryszewskiej, (byłam, widziałam i wino piłam) teraz nadeszła pora na Muranów.

10 grudnia 2011 (sobota) g. 18:00

Warszawa (na osiedlu między ulicami: Bonifraterską, Wałową, Sapieżyńską i Franciszkańską) 

Finał wielodniowej akcji społeczno-artystycznej z cyklu Muzeum społeczne, którą przeprowadzi Krzysztof Żwirblis wraz z zespołem.
Spotkanie rozpocznie się projekcją filmu na podwórku osiedla. Później uczestnicy przejdą, oglądając jego najciekawsze miejsca, do bistro „Karafka” przy ul. Bonifraterskiej 10B, gdzie zostanie otwarta chwilowa wystawa, na którą złożą się eksponaty wypożyczone od mieszkańców.

Pierwsze tego typu działanie, produkowane także przez SDK, miało miejsce w grudniu zeszłego roku na Mariensztacie. Kolejne odbyły się w czerwcu tego roku podczas festiwalu Open City w Lublinie oraz we wrześniu na ulicy Skaryszewskiej w Warszawie.

Autor akcji wychodzi z założenia, że każdy człowiek, mieszkaniec jest takim osobistym "muzeum", ma swoją historię i związane z nią pamiątki oraz własne pasje, hobby lub działalność artystyczną (amatorską czy czasami profesjonalną). Zespół nakręcił film nt. osiedla i jego mieszkańców, interesując się ich kreatywnością oraz osobistą historią. Szukał także tematów ważnych dla całej lokalnej społeczności.

Autor: Krzysztof Żwirblis z zespołem
Produkcja: Staromiejski Dom Kultury


Wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy

© Alternatywne Zwiedzanie Warszawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci