Menu

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy

blog przewodnicki

Noc Pragi 2012 – najciekawsze atrakcje

kasiachudynska

Tegoroczną Noc Pragi przypadającą na 15 czerwca 2012 przygotowano z wielkim rozmachem. Do wyboru ponad 50 atrakcji - WarsOFF wybrał dla Was najciekawsze.


W tym roku Noc Pragi będzie okazją by wejść do wielu podwórek i pracowni. Ciekawym pomysłem są akcje artystyczne w miejscach zupełnie zaskakujących. Ale po kolei.


Warsztaty na Pradze
Na początek warto wybrać się na warsztaty. Np. o 17 stej w barze Skamiejka (Ząbkowska 37 wejście od ul. Nieporęckiej) odbędą się warsztaty lepienia pielmieni. Robione na miejscu pielmieni, czyli pierożki, to sztandarowa pozycja w menu Skamiejki, jak również herbata z samowara z konfiturami.

Z kolei na darmowe warsztaty tańca egzotycznego zaprasza Szkoła Tańca UANGA (ul. Białostocka 22).

Tego wieczoru można w promocyjnej cenie uczestniczyć w warsztatach ceramicznych w Operze Glinianej (podwórko Targowa 62). Do opery drogę wskażą wam anioły w bramie. Przy okazji dobrze obejrzyjcie to wyjątkowe podwórko – prawdziwy praski kombinacie różnych usług, z obowiązkową kapliczką, street artem, żeliwnymi odbojami i kółkami do wiązania koni.


Muzyka - kluby na Pradze
Poza koncertem głównym, który odbędzie się w Sali Teatru Konsekwentnego w Koneserze, muzyki nie zabraknie w praskich klubach. Aby poczuć praską atmosferę i zintegrować się z mieszkańcami proponuję przyjść do zagłębia klubowego na podwórku 11 Listopada 22. Tu o 19 stej odbędzie się koncert zespołu „Cała Praga śpiewa z nami”. Skład to prascy seniorzy i muzycy z zespołu Czessband. Razem grają już od roku. Nie zabraknie takich szlagierów jak nieśmiertelne „Chodź na Pragie” czy "Nalot".

A może ktoś lubi najmniejsze koncerty świata? Proszę bardzo. O godz. 20 w „Projekcie” (Wileńska 21) zabrzmi Ska. Natomiast w „Łysym Pingwinie” o 22 koncert w wykonaniu Kapeli Muzyki Kuchennej pod intrygującą nazwą Jazgodki.


Teatr na Pradze
Kto jeszcze nie widział Grupy Teatralnej Warszawiaki zajmującej się rekonstrukcją historyczną na wesoło niech wali jak w dym do kawiarni Stara Praga (Targowa 18).

Za to w słynnym i startym jak świat Barze Ząbkowskim (Ząbkowska 2)  o godz. 21 odbędzie się konfrontacja teatru i footbolu – czyli czytanie performatywne „Chóru sportowego” Elfride Jelinek w wykonaniu grupy TERAZ POLIŻ.

Pokaz Teatru Tańca z Zakładu Poprawczego w Falenicy już po drugiej stronie Ząbkowskiej. Pod adresem Ząbkowska 1 i 3 o godz. 20 i 22.15. To wszystko w ramach podwórkowej arteterapii, w ramach której usłyszymy również praski rap – godz. 20.30.


Prascy artyści
Noc Pragi 2012 to świetna okazja by odwiedzić pracownie praskich artystów. Absolutny must to odwiedzenie ul. Małej, gdzie zadomowiła się pracownia slow fashion „Podobasz mi się Mała” (Mała 7a, niebieskie drzwi). Będzie tu można kupić  torby i ubrania.

Warto wdrapać się również na ostatnie piętro pięknej kamienicy „Pod 3 fasadami” na Kłopotowskiego 38 gdyż tam pod numerem 5 jest Przestrzeń Twórcza 81 stopni.

Na ul. Folwarczną 5 (to już Szmulki!), gdzie odbędzie się wystawa fotografii zaprasza Pracownia otwarta. I choćby już brakło sił koniecznie przyjdźcie jeszcze na „Śniadanie z Amy”, wystawę rzeźbiarską poświęconą Amy Winehouse w pracowni Państwa Kubickich na ul. Brzeskiej 17 a.

© Alternatywne Zwiedzanie Warszawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci