Menu

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy

blog przewodnicki

Dźwięki Grochowa - nowa wycieczka dla dzieci

kasiachudynska
Jak brzmi Grochów? To parę nut unoszących się w powietrzu od strony Synfoni Varsovii przemieszane z echem końskiego rżenia i akordami właśnie naprawionej harmonii.
W rytmie wygrywanym kiedyś przez stukot wąskotorówki, a dziś warkot helikoptera. Okraszony gwizdem pociągów odprawianych z Olszynki Grochowskiej. Uważaj na hałas ostrzału artyleryjskiego, który pozostawił na ceglanym budynku największą miejską bliznę...

Dźwięki Grochowa to nowy spacer/gra miejska WarsOff dla dzieci w wieku szkolnym. To muzyka dzielnicy składająca się z dźwięków, które słyszymy codziennie oraz tych, które słyszymy okazjonalnie i tych, które istnieją już tylko w lokalnej historii.
Poniżej kilka fotek ze spaceru zrealizowanego we wrześniu 2014 roku dla Fundacji Osiem Życzeń, udział wzięli mali słuchacze Popołudniowej Szkoły Filmowej, którzy rozpoczęli prace nad filmami animowanymi.

Audio spacer ma charakter gry miejskiej, w której uczestnicy mają okazję poczynić wiele inspirujących odkryć.wycieczki dla dzieci warszawaspacery dla dzieci z przewodnikiem Warszawagra miejska Grochówwycieczki po Warszawie dla dzieci
fot. J. Łagowski Fundacja Osiem Życzeń

© Alternatywne Zwiedzanie Warszawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci