Menu

Alternatywne Zwiedzanie Warszawy

blog przewodnicki

Nowa Praga rewitalizacja spacer

kasiachudynska

Już za dwa dni spacer przedkonsultacyjny po terenie Nowej Pragi - fragmentu dzielnicy, która najbardziej potrzebuje rewitalizacji.

Budynków i lokalizacji, których standard się poprawił, jest tu bardzo mało, tych w potrzebie - jak okiem sięgnąć - pełno.

Na pierwszym planie ostatnia oficyna Towarzystwa Akcyjnego Wróblewski & Ska, która po odnowieniu ma stać się kolejnym na Pradze Centrum Kreatwyności - tutaj sprofilowanemu na rzemiosło. Obok niej boisko Stowarzyszenia "Otwarte drzwi a przed nim stołówka prowadzona przez to Stowarzyszenie pod nazwą - Czerwony rower. Stołówka w odremontowanym pofabrycznym budyneczku wygląda zachęcająco i jest dostępna dla wszystkich. Ceny w przedziale baru mlecznego!

 

 

 Tak natomiast prezentuje się nasz ostatni nowopraski mohikanin - drewniak z ul. Środkowej 9, który od 1933 roku służy jako świetlica dla dzieci z okolicy. Inaczej - domek Dziadka Lisieckiego. Budynek, który jest zabytkiem czeka na staranny remont, dlatego już jest wyłączony z eksploatacji. A dzieci mają do dyspozycji nową, przestronną i przyjaźnie wyglądającą świetlicę po prawej stronie. Miejsce dziś prowadzone jest przez Zespół Ognisk Wychowawczych i ma bardzo przyjemny, duży ogród z placem zabaw.

Dzięki uprzejmości Pani kierownik Ogniska, miejsce to odwiedzimy w trakcie wycieczki.

 

środkowa 9

 

To podwórko kamienicy na przeciw z adresem Środkowa 12 - objętej planem rewitalizacji. Jego przestrzeń była obiektem działania Stowarzyszenia Odblokuj trzy lata temu. Pozostałości widać do dziś.

Środkowa 12

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • k.gizka

    Świetne zdjęcia, generalnie wiem gdzie to jest i podoba mi się perspektywa, z jakiej pokazałaś te podwórza :) czy tam na drugim zdjęciu w kącie są buty chłopięce? Bo przyglądam się i nie mogę domyślić co to ;)

© Alternatywne Zwiedzanie Warszawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci