blog przewodnicki
sobota, 27 listopada 2010
Podczas zajęć zaprojektujesz i wydrukujesz własny pomysł !!!!

wykorzystując do tego zdjęcie, swój rysunek, wzór,
będziesz mógł stworzyć ciekawą tkaninę, torbę, ubranie, obrus, t-shirt, które mogą stać się niepowtarzalnym prezentem pod choinkę dla twoich przyjaciół, znajomych i bliskich.

Warsztaty składać się będą z trzech spotkań . W sumie 12 godzin zajęć z czego 2 godz. przygotowanie projektu i 10 godz. drukowania!!!!!!!!

W trakcie zajęć gwarantuję fachową wiedzę i pomoc oraz materiały potrzebne do pracy (m.in. sita formatu A3, kilka rodzajów farb)

Koszt warsztatów - 250 zł. Czas 4 - 5 grudnia.

Wystarczy, że wyślesz mejla do 30 grudnia z hasłem ’’’warsztaty’’’ na adres: agabrwi@wp.pl

Tak kończą Ci, co handlują dewocjonaliami :)

Źródło: www.stopklatka.pl

 

Kadr z filmu Skrzydalte świnie

środa, 24 listopada 2010

Chyba nie jest aż tak wirtualna... bo widzimy ją w prawie każdym ostatnio wyprodukowanym polskim filmie.

W "Skrzydlatych świniach" - bazylika na Kawęczyńskiej, (zresztą scena z pływającą w jeziorze figurą Maryi też taka mocno praska :)

W "Helu" widać ul. Okrzei, a z innej bajki - klub No Mercy w roli zagłębia narkomańskiego - hihi.

Z kolei w "Wojnie polsko - ruskiej" mamy PZO.

O klasykach w stylu Pianisty, Rezerwatu, Róg Brzeskiej i Capri, Matki, żony, kochanki (było coś takiego niestety) to już nie wspomnę.

Hmm. Jakieś inne przykłady? Chyba najwyższy czas opracować trasę Praga filmowa!

wtorek, 16 listopada 2010

"Dzielna kobieta – radziecka kobieta" śpiewał kiedyś zespół TZN Xenna. A my idąc na Pragę zaśpiewamy - dzielna kobieta, praaaska kobietaaaa. Zapraszam na dwa spacery – po prawobrzeżnej Warszawie.

Architektki, handlarki, pisarki, damy dworu, hrabinie, królewskie metresy, artystki, działaczki i żołnierki – ich historie czekają na nas na praskich ulicach, domach, tablicach czy kamieniach. Czasem jakiś adres jest tylko pretekstem, by wspomnieć niesamowitą kobietę, o której nie wielu dziś pamięta.

Trasy te przygotowałam na potrzeby przewodnika „Warszawa Kobiet", który jest zbiorem esejów i tras przewodnickich. Pokazuje miasto z nowej- kobiecej- perspektywy. Pomysłodawczynią przewodnika jest Sylwia Chutnik.
Wydawnictwo Biblioteka Polityki, premiera: marzec 2011
400 stron, wersja polsko angielska.
Autorki: Sylwia Chutnik, Katarzyna Chudynska, Karolina Sulej
Ilustracje: Agata Nowicka "Endo", Anna Niemierko
Zdjęcia: Anna Grzelewska

Trasa obejmuje rejony Starej i Nowej Pragi. Zatoczymy koło, idąc zgodnie ze wskazówkami zegara. Godziną 12 jest cerkiew pod wezwaniem św. Marii Magdaleny Równej Apostołom, na rogu Al. Solidarności i ul Targowej. Po drodze spotkamy ok. 30 kobiet w tym:

 

 

 

 

 

 

 

Antoninę Żabińską, pisarkę, dyrektorową przedwojennego ZOO, Tosię Altman, żydowską działaczkę, która walczyła w getcie, Helenę Rzeszotarską, założycielkę żeńskiej szkoły, Judytę Jakubowicz – Zbytkower pierwszą polską bizneswomen, Sabinę Sebyłową – pisarkę z Brzeskiej, handlarki z Różyckiego, Helenę Jeżewską z Wojskowej Służby Kobiet, Aleksandrę Augustową Potocką, Elżbietę Sieniawską, i wiele innych.

 
1 , 2 , 3