blog przewodnicki
piątek, 29 kwietnia 2011

Art Walks to nowy kreatywny sposób na zwiedzanie Warszawy!

Zobacz, co dzieje się na prawej stronie Wisły, gdzie swoje miejsce odnalazło kilkudziesięciu artystów. Praga Północ to prawdziwie artystyczna dzielnica, kipiąca alternatywną kulturą. Razem z Warosff wybierz się na art wycieczkę, podczas której poznasz praskich artystów, odwiedzisz ich w pracowniach. To także możliwość wejścia do galerii, offowych teatrów, klubów i kafejek a także na praskie podwórka, naznaczone sztuką.

Podczas tej wyjątkowej wycieczki sam możesz zostać artystą, czyli wziąć udział w warsztacie małego towrzenia w pracowni malarskiej, rzeźbiarskiej, ceramicznej, sitodruku oraz innych. Pod okiem artysty, stworzysz niezapomnianą pamiątkę z Warszawy, związaną z jej architekturą lub historią.

W trakcie spaceru możliwe także będzie wejście do klubu/ baru lub restauracji gdzie uczestnicy w promocyjnej cenie będą mogli skosztować lokalnego specjału lub specjalności zakładu.

Połączenie tych trzech elementów to jest: spaceru z profesjonalnym przewodnikiem, spotkania z artystą oraz wizytą w lokalnej kawiarni jest unikalnym sposobem na zaprezentowanie potencjału tej wyjątkowej dzielnicy. Ten rodzaj eventów cieszy się dużą popularnością w USA i Wielkiej Brytanii, np. Los Angeles i Birmingham. Jest jednak zupełną nowością w Polsce, a Praga jest idealną dzielnicą, do takiego aktywnego zwiedzania.

Pierwszy otwarty spacer w ramach ART WALK już w Noc Muzeów - 14 maja. Więcej info w zakładce Najbliższe spacery.

UWAGA! Od maja do października 2011 Warsoff oraz Fundacja Hereditas organizuje artystyczne wycieczki dla ok. 15 osobowych grup szkolnych. Opiekunowie mogą zgłaszać grupy na adres: warsoff@gmail.com Udział w wycieczce jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

fot. Aneta Wieliczko

Fundacja Hereditas oraz WARSoff zapraszają na:

ART WALK - spacer po praskich zagłębiach artystycznych

W trakcie spaceru spotkania z artystami, wejścia do kilku pracowni, galerii, teatrów offowych, praskich klubów, m.in. zwiedzanie wystawy warszawskich neonów, a także możliwość wzięcia udziału w warsztacie sitodruku w pracowni Agnieszki Stanasiuk (Aga Brwi), czyli własnoręczne drukowanie T - shirtów i toreb ze specjalnie przygotowanymi wzorami. Chetni do wzięcia udziału w warsztacie powinni wziąć ze sobą koszulkę bez nadruku.

Miejsce spotkania: róg ul. Wileńskiej i Inżynierskiej

Data: 14 maja godz. 21

Chętnych do wzięcia udziału w spacerze prosimy o zapisy na adres: warsoff@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona.fot. Aneta Wieliczko

piątek, 22 kwietnia 2011

Spacer Warsoff i Zwiąż Mnie

sobota, 21 maja

start: 18.00, wstęp: 5 PLN

Konieczne zapisy: zwiazmnie.kultura@gmail.com

Miejsce zbiórki: przed klubem Zwiąż Mnie, ul. 11 Listopada 22

Co powiedziałyby ściany praskich kamienic, gdyby umiały mówić? Ponad stuletnie, dziurawe od kul, pozbawione dekoracji, ziejące zabitymi oknami, smutne, zniszczone, zaniedbane a jednak ciągle nie można przejść obok nich obojętnie. Spacer obejmie najciekawsze i najbardziej charakterystyczne kamienice Starej Pragi. Dowiemy się, gdzie mieszkał Józef Cyrankiewicz z Niną Andrycz, w której kamienicy Michał Żebrowski chciał otworzyć swój teatr, gdzie mieściła się przed wojną knajpa u Adolfa.

czwartek, 21 kwietnia 2011

Zwiedzający stolicę razem z Warsoff mogą sami wykonać oryginalne pamiątki w pracowniach praskich artystów. Zamiast kupować gotowe, można je stworzyć samemu w niepowtarzalnej atmosferze prawdziwej pracowni! Taka pamiątka zapewnia zupełnie inne wspomnienia niż gotowa masówka.

Uczniowie z polskiej szkoły w Luton zwiedzali ze mną Warszawę lat 50 tych, a głównym bohaterem naszego spaceru byli PRLowscy przewodnicy pracy.

Kto to przodownik? To takie połączenie pracownika miesiąca z superbohaterem, który składa zobowiązania, współzawodniczy, bije rekordy i wyrabia normy. Słowem buduje socjalstyczne miasto, by lud mógł wejść do Śródmieścia!

Ok starczy tej propagandy. Młodzież przerabia w tym roku filmy Adama Wajdy m.in. "Człowieka z Marmuru." stąd taki pomysł na zwiedzanie Warszawy. A po spacerze i obiedzie grupa z Luton zamiast do centrum handlowego pojechała na Pragę, by zrobiłć własnoręcznie t -shirty z murarzem z Marszałkowskiej.

Oto jak wyglądało własnoręczne drukowanie t - shirtów pod okiem artystki Agnieszki Stanasiuk.

 

poniedziałek, 18 kwietnia 2011
 
1 , 2 , 3