blog przewodnicki
środa, 23 maja 2012

Miasteczko Cypel to nowa propozycja na spędzenie lata w mieście zarówno dla Warszawiaków jak i  przyjezdnych. Ulokowane w południowej części Cypla Czerniakowskiego, nad samą Wisłą na terenach należących do harcerstwa, pamiętających niezbyt odległe czasy regałowych koncertów na łonie natury.

Lokalizacja jest kusząca - 5 minut do Łazienek, 15 do Stadionu Narodowego.

Głównie z myślą o turystach powstanie tu wielkie miasteczko namiotowe, gdzie nie trzeba będzie przywozić ze sobą namiotu, a będzie można go wynająć.

Z campingu mogą skorzystać również Warszawiacy, fundując sobie weekend jak na Mazurach.

Dla wszystkich przewidziana jest bogata oferta kulturalna zaczynając od warsztatów (art, kulinarne, rękodzieło) przez projekcje filmów, koncerty, debaty, imprezy dj'skie i sporty na świeżym powietrzu. Podejrzewam, że dla wielu osób to będzie doskonałe miejsce, aby po pracy umówić się na piwo i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Warto zaglądać również do rozstawionych niedaleko baru kontenerów, gdzie można będzie kupić designerskie gadżety i sprawdzić aktualną ofertę warsztatową.

Póki co w tygodniu jest tam bardzo miło i kameralnie, ale bez wątpienia będzie to jedno z mocniej obleganych miejsc tego lata. Na szczęście przestrzeni nie brakuje.


Informacja z ostatniej chwili:

Warszawskie Kino Praha pozyskało nowego operatora.
Od 1 czerwca zarządzaniem kina zajmuje się spółka Meteora Films. 

1 czerwca kino zmieni również swoją nazwę - Nove Kino Praha po latach ponownie stanie się Kinem Praha.

Pierwszym kulturalnym wydarzeniem jest Filmowy Dzień Dziecka. Link do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/386631998054171/permalink/386632008054170/?notif_t=like

 W zapowiedziach można usłyszeć, że "Plany mamy liczne i chcemy, żeby kino znalazło swoje stałe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy. Liczymy na lokalne wsparcie. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły, wspólne inicjatywy. Mamy praktykę zarówno w organizacji największych wydarzeń filmowych w Polsce, jak i w prowadzeniu obiektów kinowych. Chcemy, aby widzowie kojarzyli Kino Praha z doskonałą i wysmakowaną ofertą filmową. W najbliższym czasie planujemy pokazy przedpremierowe filmów nagradzanych na festiwalach filmowych w Berlinie, Wenecji oraz Cannes. Praha będzie jedynym miejscem w Warszawie, gdzie te filmy będzie można obejrzeć przed oficjalną premierą kinową. Wykorzystamy również znakomite nagłośnienie kina, aby organizować kameralne wydarzenia muzyczne oraz pokazy filmów niemych z muzyką na żywo."

Wedle oświadczeń prasowych związanych z przejęciem kina Meteora Films to spółka powstała na bazie wieloletnich doświadczeń osób działających na polu dystrybucji kinowej.


Brzmi dobrze, czekamy na konkrety.


poniedziałek, 14 maja 2012

STOWARZYSZENIE BARWY KULTURY
razem z DOMEM POMOCY DZIENNEJ PRAGA POŁUDNIE oraz WarsOFF 
w ramach projektu „PROGRAM: AKTYWNA PRAGA” zapraszają na spacer:

„GROCHÓW – MIEJSCA ZAPOMNIANE”

Data: 19 maj
Godz: 11:00
wstęp wolny

Miejsce spotkania: Rondo Wiatraczna, (dla wtajemniczonych pod dawnym „jajem”), czyli ścianą kamienicy ul. Grochowska 215.

„Robotnicza”, „Osiedlanka” i „Walentyna”, „Sokół”, „1 Maj” i „Drops”, „Cora”, „Dzwonkowa” i „Perkun” to nazwy knajpek, kin i zakładów pracy, których już nie znajdziecie na mapie Grochowa. Żyją za to w pamięci tutejszych mieszkańców, beneficjentów Domu Pomocy Dziennej i Klubu Seniora z dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej Praga Południe.

Podczas wycieczki przypomną oni miejsca warte przypomnienia i podzielą się ciekawostkami i anegdotami z życia Grochowa. Przejdziemy się również najbardziej zaskakującą i pełną niespodzianek ul. Kaleńską.

Wycieczka odbywa się w ramach projektu „Program: Aktywna Praga”, realizowanego przez Stowarzyszenie Barwy Kultury i jest efektem warsztatów prowadzonych z seniorami w Ośrodku Pomocy Społecznej Praga Południe przy ul. Paca 42.

Prowadząca warsztaty: Katarzyna Chudyńska –Szuchnik (WarsOFF), oraz grupa wolontariuszy współpracujących ze Stowarzyszeniem Barwy Kultury.

Stowarzyszenie Barwy Kultury
www.barwykultury.orgwtorek, 08 maja 2012
poniedziałek, 07 maja 2012

Artystyczna Skaryszewska, Lubelska 30/32, Soho Factory – sprawdź, co kryje się za tymi nazwami podczas wyjątkowej wycieczki po Pradze Południe. Do tej pory ART. WALK odbywał się na terenie Pragi Północ teraz po raz pierwszy Warsoff wraz z Fundacją Hereditas zaprasza na południową stronę Pragi, a dokładnie na tereny Kamionka. Ta część miasta była kiedyś ważnym rejonem przemysłowym, dziś na wzór Pragi Północ staje się miejscem odkrywanym na cele kulturalne.


Przekonaj się, ile artystów może pomieścić dawna fabryka butów, zobacz jak przemysł kreatywny zajął miejsce przemysłu motorowego. Nie zapomnimy też o jednej z nielicznych fabryk, która produkuje do dziś – o Fabryce Wedla.

Wycieczkę poprowadzi Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, przewodnik miejski, numer legitymacji 1449.


Dzień: 19 maja, Noc Muzeów
Godzina: 18.00
Miejsce spotkania: Ul. Targowa róg Skaryszewskiej

wstęp wolny

Zapisy: warsoff@gmail.com

 
1 , 2