blog przewodnicki

O WARSoFF

niedziela, 24 lutego 2013

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu "Rozdroża kultury", zrealizowanej 18.02.2013 w Teatrze Kamienica z udziałem przewodników WarsOff:

"Na czym polega zwiedzanie w rytm sztuki, jaki los spotkał aniołki, które miały promować warszawską Pragę, jakie będą nowe propozycje spacerów przewodników z "Warsoff" i jaki budynek zyskał miano najbrzydszego w stolicy? Między innymi o tym można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy."

Rozmawiała Magda Mikołajczuk.

http://www.polskieradio.pl/7/178/Artykul/785190,Zwiedzanie-Warszawy-szlakiem-Bejbi-blues-i-Drogowkipiątek, 28 września 2012

"Wzbudzają nostalgię, czasem politowanie. Często bawią niezgrabnymi hasłami. Potwierdzają jedno - nie taki PRL szary, jak go malują. Prascy przewodnicy wzięli pod lupę murale reklamowe wzdłuż Targowej. " - to początek relacji z naszej wycieczki śladem praskich "kolorowych motyli".

Czytając relację miejsce na uwadze, że niestety trafiło się tam kilka pomyłek: odwołanie do Dworca Wileńskiego zamiast Wschodniego, ponadto informacja, że mural "Muchozol" powstał w latach 60 tych jest nieprawdziwa - wtedy zburzono narożny dworek, który odsłonił ścianę pod kolejną reklamę, dziś już niewidoczną.

Więcej:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/56,34887,12553646,Stare_murale_z_PRL_u__szpeca_czy_zdobia_.html

środa, 22 sierpnia 2012

WarsOff  - Alternatywne zwiedzanie Warszawy

To ekipa przewodników z nieszablonowym podejściem do miasta.

WarsOff to:

- promowanie wielokulturowego oblicza stolicy,

- odkrywanie na nowo historii warszawskich Żydów i ich roli w lokalnej społeczności,

- promowanie dzielnic marginalizowanych i z pozoru nieprzyjaznych dla miejskiej turystyki,

- oprowadzanie po miejscach związanych ze środowiskiem LGTB,

- wycieczki ART WALK po zagłębiach kulturalnych i pracowniach artystów, połączone z warsztatami artystycznymi,

- spacery śladami warszawskich plenerów filmowych,

- realizacja wycieczek o niestandardowej tematyce dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Np. zwiedzanie Fiatem 125 p.

WarsOff dba o zachowanie pamięci nie tylko o zabytkach historycznych ale także o reliktach niematerialnych ważnych dla lokalnych społeczności. Podnosimy temat gentryfikacji prawobrzeżnej Warszawy.

Wśród inicjatyw podejmowanych przez WarsOff znalazły się również działania na rzecz środowisk wykluczonych – prowadziliśmy warsztaty w ośrodkach pomocy społecznej dla seniorów oraz wycieczki w formie gry miejskiej dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych.

 

WarsOff to:

Katarzyna Chudyńska – Szuchnik – warsoff@gmail.com

Michał Fijka - michal-fijka@wp.pl

piątek, 15 czerwca 2012

WarsOFF  to Alternatywne Zwiedzanie Warszawy, wycieczki dla tych, którzy nie lubią tłumów i wydeptanych ścieżek. To autorskie, alternatywne trasy, jakich nie ma w przewodnikach.

Oferujemy trasy piesze, rowerowe, a dla małych grup ( do 3 osób)  – zwiedzanie legendarnym FIATEM 125 p.

Zabytkowy FSO 125p,  czyli popularny „duży fiat" oparty na konstrukcji z lat 60 tych. Kultowe auto żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych, obiekt motoryzacyjnych marzeń Polaków sprzed kilku dekad. Klasyczna sylwetka typu sedan z czterodrzwiowym nadwoziem zapewni wygodę podróżującym!

W sprawie wycieczek proszę o kontakt mailowy: warsoff@gmail.com Przystępne ceny!czwartek, 27 października 2011

Miło mi ogłosić, że WARSoff stało się przewodnickim duetem - nowy przewodnik to Michał Fijka zwany Majkelem, z wykształcenia historyk, pasjonat Warszawy. Po brawurowym zdaniu egzaminów przewodnickich i absolutnym znokautowaniu Komisji Egzaminującej Majkel, będzie nowym, lewym filarem WARSoFF.

Lewym, co absolutnie nie oznacza, że fikcyjnym, ale specjalizującym się w lewobrzeźnej Warszawie. Majkel będzie opracowywał ciekawostki i trasy oraz aktualności z lewej strony Wisły, które pojawią się teraz jako nowość na blogu WARSoFF.

Oto jedno z wcieleń nowego przewodnika WARSoFF:

 
1 , 2