blog przewodnicki

Art Walk

piątek, 29 kwietnia 2011

Art Walks to nowy kreatywny sposób na zwiedzanie Warszawy!

Zobacz, co dzieje się na prawej stronie Wisły, gdzie swoje miejsce odnalazło kilkudziesięciu artystów. Praga Północ to prawdziwie artystyczna dzielnica, kipiąca alternatywną kulturą. Razem z Warosff wybierz się na art wycieczkę, podczas której poznasz praskich artystów, odwiedzisz ich w pracowniach. To także możliwość wejścia do galerii, offowych teatrów, klubów i kafejek a także na praskie podwórka, naznaczone sztuką.

Podczas tej wyjątkowej wycieczki sam możesz zostać artystą, czyli wziąć udział w warsztacie małego towrzenia w pracowni malarskiej, rzeźbiarskiej, ceramicznej, sitodruku oraz innych. Pod okiem artysty, stworzysz niezapomnianą pamiątkę z Warszawy, związaną z jej architekturą lub historią.

W trakcie spaceru możliwe także będzie wejście do klubu/ baru lub restauracji gdzie uczestnicy w promocyjnej cenie będą mogli skosztować lokalnego specjału lub specjalności zakładu.

Połączenie tych trzech elementów to jest: spaceru z profesjonalnym przewodnikiem, spotkania z artystą oraz wizytą w lokalnej kawiarni jest unikalnym sposobem na zaprezentowanie potencjału tej wyjątkowej dzielnicy. Ten rodzaj eventów cieszy się dużą popularnością w USA i Wielkiej Brytanii, np. Los Angeles i Birmingham. Jest jednak zupełną nowością w Polsce, a Praga jest idealną dzielnicą, do takiego aktywnego zwiedzania.

Pierwszy otwarty spacer w ramach ART WALK już w Noc Muzeów - 14 maja. Więcej info w zakładce Najbliższe spacery.

UWAGA! Od maja do października 2011 Warsoff oraz Fundacja Hereditas organizuje artystyczne wycieczki dla ok. 15 osobowych grup szkolnych. Opiekunowie mogą zgłaszać grupy na adres: warsoff@gmail.com Udział w wycieczce jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

fot. Aneta Wieliczko